دست یابی به پوستی عالی و بی عیب، آسان تر از چیزی ست که به نظر می آید. کافی است مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید چین و چروک ها، جوش ها و نواحی تیره و سیاه را پنهان کنید.

makeup-looks-2012-02-flawless-skin-tricks-primer-225x300

۱. مرطوب کردن پوست

با یک کرم سیلیسی مرطوب کننده، پوست را مرطوب کنید. به اندازه لازم کرم به کار ببرید چون کرمِ بیشتر، خطوط و چین و چروک ها را بیشتر نمایان می کند.

۲ . انتخاب کرم پودر مناسب

کرم پودر ضد آفتاب سیلیکونی انتخاب کنید. از به کار بردن کرم پودرهای درخشان یا مات اجتناب کنید، چون چهره ی شما را طبیعی نشان نمی دهند‌. از کرم پودرهای سبک با پوشش دهی عالی مثل m.a.c matehmaster foundation استفاده کنید.

makeup-looks-2012-02-flawless-skin-tricks-foundation-225x300

۳ . انتخاب رنگ کرم پودر

کرم پودری انتخاب کنید که با رنگ پوست شما عجین تر باشد. برای این کار، کرم پودر را روی گردن خود تست کنید. تُن رنگ پوست در گردن یکنواخت تر است تا روی صورت.

makeup-looks-2012-02-make-up-for-ever-invisible-cover-foundation-225x300

۴ . استعمال کم از کرم پودر

شش نقطه به اندازه ی سکه با کرم روی صورت ایجاد کنید. دو نقطه روی پیشانی، یک نقطه روی بینی، دو نقطه روی گونه ها و یک نقطه روی چانه. با کمک دو انگشت به آرامی کرم را روی صورت پخش کنید.

makeup-looks-2012-02-flawless-skin-tricks-apply-sparingly-225x300

۵ . استفاده از انگشتان برای استفاده از کرم

به آرامی انگشتان را روی صورت حرکت دهید و از ایجاد خطوط ناملایم و زننده پرهیز کنید‌.

makeup-looks-2012-02-flawless-skin-tricks-blend-with-fingers-225x300

۶. استفاده از اسفنج

با یک اسفنج تمیز و مرطوب آرایشی مثل Beauty Blender کرمِ اضافیِ اطراف بینی،روی چین و چروک ها و هر جای دیگر که کرم،بیشتر زده شده را بردارید.

makeup-looks-2012-02-beauty-blender-sponge-225x300

۷ . پنهان کردن عیوب

با یک قلم موی باریک و کانسیلر جامد، روی جوش ها،لک ها یا نقاط تیره که هنوز قابل رویت است ضربه بزنید. از کانسیلر زرد برای خلاصی از شر قرمزی ها استفاده کنید. می توانید برای پنهان کردن سیاهی های دور چشم از کرم پودر MayBelline New York Fit me استفاده کنید. از انگشت چهارم خود برای کرم زدن استفاده کنید.

makeup-looks-2012-02-laura-mercier-secret-camoflauge-concealer-225x300

۸ . استفاده از پودر ( برای روی بینی،گونه ها،پیشانی و …)

یک شوت بزرگ و نرم را در یک پودر مثل Dior Diorskin Matte and Luminous Hydrating Loose Powderفرو برده و به نقاط مربوطه ضربه بزنید. برای درخشانی بیشتر،پودر بیشتری به کار ببرید.

makeup-looks-2012-02-flawless-skin-tricks-powder-your-face-225x300

ترجمه و گردآوری مطلب توسط کافه بزک
اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید