چگونه چشم هایمان را آرایش کنیم؟
روش های مختلفی برای آرایش چشم وجود دارد اما اساس همه ی آنها یکی است.
مجله ی کافه بزک تکنیک های اساسی که نیاز دارید و همچنین استایل های خاص را به شما آموزش خواهد داد.

خلاصه ی نکات :

۱. صورت را تمیز کرده و آرایش قبلی خود را پاک کنید.
۲. از مرطوب کننده و سپس پرایمر و کانسیلر استفاده کنید.
۳. از قلم موی مخصوص سایه برای زدن سایه ی پلک ، چین پلک و استخوان بالای چشم استفاده کنید.
۴. سایه ها را فیت کنید و سپس خط چشم مایع یا مدادی بکشید.
۵. مژه ها را با فرمژه فر کنید و سپس ریمل بزنید.

توضیح کامل مراحل

۱. قبل از شروع آرایش ، کل صورت خود را با یک پاک کننده ی ملایم یا پاک کننده آرایش ، تمیز کنید.

Screenshot-from-2017-06-03-00-38-52

خط چشم یا ریمل باقی مانده از آرایش قبل را کاملاً پاک کنید. می توانید از آب سرد یا لوسیون مناسب و لیف نرم نیز برای پاک کردن راحت تر استفاده کنید. اگر پوست اطراف چشمتان خشک است ، از کمی مرطوب کننده برای اطراف چشم استفاده کنید. اما بالای پلک مرطوب کننده نزنید زیرا باعث ماسیده شدن آرایش چشم می شود.
از پرایمر برای روی پلکتان استفاده کنید. ( پرایمر پایه اساسی برای زیر سازی و آرایش صورت است که باعث یکدستی و ماندگاری آرایش می شود )

۲. یکدست کردن تُن رنگ پوست اطراف چشم :

Screenshot-from-2017-06-03-00-37-09

با کانسیلر دایره هایی کوچک در قسمت تیره ی پایین چشم ایجاد کنید و سپس از انگشتان یا قلم موی مخصوص کانسیلر ، برای میکس کردن کانسیلر اطراف چشم استفاده کنید.
( کانسیلرها کرم پودرهای فشرده ی روشن و رنگی هستند که قبل یا بعد از کرم پودر استفاده می شوند ، کانسیلر زرد برای سیاهی های دور چشم مناسب است )
قبل از خرید کانسیلر ، آن را روی مچ دستتان تست کنید و دقت کنید رگ هایتان را بپوشاند.

۳. سایه زدن :

می توانید از یک رنگ یا چندین رنگ استفاده کنید. اینجا سه رنگ پایه و اساسی را برایتان آورده ایم.
یک رنگ متوسط را روی پلکتان به کار ببرید. پلک چشم منطقه ای ست بین مژه های بالا تا چین پلک. سایه چشم صورتی متوسط ، قهوه ای روشن یا هر رنگ متوسط دیگه ای را می توان برای این قسمت استفاده کرد.
یک رنگ روشن را برای استخوان بالای پلک استفاده کنید. اکثر افراد این قسمت را دارند ، یعنی فاصله چشم و ابرویشان زیاد است و استخوان بالای پلک مشخص است. با یک قلم موی مخصوص و رنگ های سفید مرواریدی ، طلایی روشن یا سایر رنگ های لطیف ، این قسمت را روشن و برجسته نشان دهید.
یک رنگ تیره را روی چین پلک ، یعنی قسمت فرو رفتگی چشم ، استفاده کنید. با قلم مو ضربه های آرام به پودر سایه تیره تان بزنید و سپس از گوشه بیرونی چین پلک شروع کنید به سمت گوشه داخلی تا دو سومِ چین پلک سایه بزنید. سایه بنفش ، قهوه ای یا سایر رنگ های تیره که با دو رنگ به کار برده شده ی قبلی مچ شود ، استفاده کنید.

۴. فیت کردن سایه ها :

اگر بیشتر از یک رنگ سایه استفاده می کنید ، برای ایجاد یک ترکیب رنگ طبیعی و منسجم بالای چشم ، از انگشتان یا قلم موی مخصوص فیت کردن ، سایه ها را فیت کنید.

۵. کشیدن خط چشم :

برای کشیدن خط چشم می توانید از خط چشم مایع یا مدادی یا حتی سایه چشم مشکی و قلم موی زاویه دار استفاده کنید. بالای مژه ها ، یک خط نازک بکشید. می توانید با ایجاد نقطه هایی بالای مژه ها و سپس وصل کردن این نقطه ها خط چشمتان را بکشید. برای جلوه ی بیشتر ، می توانید پلک پایینی نیز خط چشم بکشید.

۶. فر کردن مژه ها :

Screenshot-from-2017-06-03-00-42-49

با فِرمژه ، مژه های بالایی خود را بگیرید و ۵ ثانیه نگه دارید. برای راحت گرفتن مژه ها ، چشم هایتان را تا نیمه باز کنید. همیشه این کار را قبل از ریمل زدن انجام دهید و نه بعد از آن.

۷. ریمل زدن :

Screenshot-from-2017-06-03-00-43-22

کم یا زیاد زدن ریمل سلیقه ای است. تفاوت های زیادی بین برند ها ، ساختار آنها ، حجم دهی ، افزایش طول و … وجود دارد. ریملی انتخاب کنید که خودتان از آن راضی باشید.
از مژه های بالا شروع کنید و به آرامی از زیر به سمت بالا ریمل بزنید. اگر اثر دراماتیک تر می خواهید ، به مژه های پایین نیز کمی ریمل بزنید. اگر می خواهید چند لایه ریمل بزنید ، برای گلوله گلوله نشدن ریمل روی مژه ها ، این کار را قبل از خشک شدن لایه ی اول بزنید.

ترجمه و گردآوری مطلب توسط کافه بزک
اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید