استفاده از کاندیشنرِ ( نرم کننده و حالت دهنده ) قوی

۱. یک کاندیشنر قوی انتخاب کنید.

کاندیشنر ( شامپو نرم کننده و حالت دهنده ) قوی به کنترل موهای خیلی فر و پرپشت کمک می کند. مخصوصاً برای درمان موهای آسیب دیده مناسب است! مطمئن شوید که کاندیشنر قوی شما ، مخصوص موهای فر باشد — بهترین کاندیشنرهای قوی از مواد زیر تشکیل شده اند:
کَره ی روغن درخت قلم ، روغن آووکادو ، کراتین ، روغن آرگان و روغن نارگیل.
همچنین می توانید برای درمان موهای بسیار آسیب دیده ، از کاندیشنر قوی حاوی پروتئین استفاده کنید. در مواد تشکیل دهنده ی کاندیشنرهای پروتئینی ، به دنبال کلاژن هیدرولیز شده ، پانتنول ، پروتئین سویا ، یا گلیکوپروتئین باشید.

۲. طبق دستورالعمل برچسب یا بروشور محصول ، آن را به موها بزنید.

مانند کاندیشنر معمولی ، کاندیشنر قوی را نیز از پایین موها شروع کرده و بعد به بالا و ریشه ها بزنید.

۳. به موها حرارت بدهید. ( اختیاری )

این مرحله اختیاری ست ، ولی گرما کوتیکول موها را باز می کند ، و به کاندیشنر اجازه می دهد که عمیق تر نفوذ کند. استفاده از سشوار ممکن است به موها آسیب بزند ، به جای آن ، ۳ یا ۴ حوله ی دست را داخل آب سرد خیس کنید ، آنها را بیرون بیاورید ، ۱ تا ۲ دقیقه داخل مایکروویو گرم کنید. حوله ها را اطراف سر و روی موها قرار داده و ۵ الی ۱۰ دقیقه این کار را ادامه دهید.

۴. موها را با آب سرد ، آب کشی کنید.

موها را کامل با آب سرد ، آب کشی کنید تا کاندیشنر پاک شود. می توانید از انگشتانتان یا یک شانه ی دندانه درشت ، برای باز کردن گره ها و آب کشی بهتر استفاده کنید.

۵. موها را با شامپو بشوئید.

موهایتان را با شامپوی مخصوص موهای فر بشوئید. موها را از بالا و رو به پایین بشوئید — این کار از ایجاد گره و پیچ خوردگی جلوگیری می کند! می توانید بعد از شامپو زدن و آب کشی آن ، از یک کاندیشنر معمولی استفاده کنید تا از اثرات کاندیشنر قوی حفاظت کند ، اما لازم نیست.

۶. موها را به چند بخش تقسیم کنید.

اگر موهای بلندی دارید ، برای رسیدگی راحت تر ، آن را به ۶ الی ۸ بخش تقسیم کنید‌. در صورت لزوم ابتدا ، با انگشتان یا شانه ی دندانه درشت گره ها را باز کنید ، اما به آرامی! زیرا موی خیس آسیب پذیر تر است.

۷. هر محصول تقویتی مو را که دوست دارید ، به موها بزنید.

اگر قصد استفاده از بیگودی ، محصولات مربوط به استایل مو ، یا ماسک مو را دارید ، قبل از اینکه موها خشک شوند ، آن ها را روی موها اعمال کنید.

۸. مرتباً تکرار کنید!

کاندیشنرهای قوی برای استفاده ی روزانه نیستند ، اما باید آنها را به طور منظم استفاده کنید. اگر موهایتان شدید آسیب دیده اند ، هفته ای یک بار استفاده کنید. اگر نه ، ماهی یک بار کافی است!

 

 

 

اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید