حالت دادن با روغن های گیاهی

۱. روغن مناسب را برای موهای خود انتخاب کنید.

روغن ها یک روش طبیعی برای حالت دادن به موهای فر هستند ، بدون داشتن مواد شیمیایی و بدون خطر آسیب ، از موها محافظت می کنند. اینکه کدام روغن برای مو بهتر است ، بستگی به ساختار مو و الویت های شما دارد.
♦روغن جوجوبا یک روغن با عطر و طعم سبک است که چربی آن را کمتر از گزینه های دیگر حس می کنید. این روغن برای همه ی انواع موی فر مناسب است ولی بیشتر برای موی فرِ کم تراکم مناسب است.
♦روغن نارگیل در نفوذ و رخنه در موها عالی ست ، استحکام و مقاومت موها را ترمیم می کند و برای موهای آفریقایی-آمریکایی ایده آل است. بعضی افراد ممکن است عطر و بوی نارگیل را دوست نداشته باشند.
♦روغن زیتون یا روغن هسته ی انگور ، روغن هایی با غلظت متوسط هستند که برای موهای فرِ تراکم متوسط و فر پُر تراکم مناسب اند. علاوه بر نرم کردن موها و درخشان کردن آنها ، روغن زیتون به رفع خارش کف سر و شوره ی سر کمک می کند. فقط این را مد نظر داشته باشید که روغن زیتون دارای رایحه ی قوی است که همه آن را دوست ندارند!

۲. روغن خود را با آب گرم ، گرم کنید.

استفاده از روغن گرم روی موها ، آسان تر است زیرا به حالت مایع در آمده است. روغن را در مایکروویو یا روی اجاق گاز گرم نکنید — این کار ممکن است روغن را بسوزاند! به جای آن ، شیشه ی روغن را داخل ظرف آب گرم قرار بدهید تا گرمای آب به روغن منتقل شود.
♦روغن نارگیل را تا حدی گرم کنید که ذوب شود ، چون روغن نارگیل در دمای اتاق کاملاً جامد است. با این حال ، اگر هوا به اندازه ی کافی گرم باشد ، ممکن است به خودی خود ذوب شود.

۳. مراقب لباستان باشید.

روغن می تواند لباستان را لکه دار کند ، بنابراین قبل از شروع ، یک روبند یا کاور آرایشگری ، پیش بند ، و یا کاور مخصوص باران را روی لباس خود بپوشید.

۴. روغن را به موها بمالید. ( از پایین موها )

با تقریباً یک اونس ( ۳۰ میلی لیتر یا ۳۰ گرم ) روغن شروع کنید ، و در صورت لزوم افزایش دهید. از پایین موهای خود شروع کنید و به سمت بالا بروید. با استفاده از انگشتان یا شانه ی دندانه درشت ، گره ها را باز کرده و روغن را به کل موها برسانید. احتیاط کنید که روغن را مستقیماً روی کف سر نریزید — این کار ممکن است باعث بسته شدن منافذ پوست سر شود!

۵. اجازه دهید که روغن ، به مدت ۵ تا ۲۰ دقیقه موهایتان را خیس و اشباع کند.

به موهایتان اجازه دهید تا روغنی را که به حفظ مواد مغذی و ترمیم آسیب هایش کمک می کند ، جذب کند. روغن را حداقل ۵ دقیقه روی موها نگه دارید. اگر موهایتان شدید آسیب دیده ، می توانید روغن را تا حداکثر ۲۰ دقیقه روی موها نگه دارید.

۶. موها را با آب سرد آب کشی کنید.

آب سرد به حفظ درمان های روغن کمک می کند. آب کشی روغن ممکن است خیلی طولانی تر از آب کشی کاندیشنر باشد ، بنابراین از آب کشیدن کل روغن مطمئن شوید! ماندن روغن روی موها ، به آنها ظاهری چرب می دهد.
سپس اجازه دهید که موهایتان به حالت طبیعی خشک شود.

اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید