رشد ناخن های بلند و محکم یک فرآیند چند مرحله ای است. تا زمانی که مراقب ناخن هایتان باشید ، می توانید آنها را به اندازه ای که می خواهید بلند کنید. باید با مجبور کردن خود به ترک عادت های بد ناخنی شروع کنید. بعد از آن ، مصرف مناسب ویتامین ها و مانیکورینگ به شما کمک می کند تا ناخن های بلند و محکم داشته باشید.

۱. عادت جویدن ناخن ها را ترک کنید.

جویدن ناخن ها برای سلامتی مضر است. این عادت عصبی مکرر برای بسیاری از افراد ، ممکن است باعث ایجاد عفونت های باکتریایی در دست و دهان شود. اگر پوست اطراف ناخن هایتان خشک و سست است ، حتماً ناخن ها را با ناخن گیر یا قیچی بگیرید و به هیچ وجه آنها را نجوید.
?سعی کنید که ناخن های خود را به صورت منظم جلا داده و مرتب کنید و یا آنها را دیزاین کنید ، اینگونه کمتر میل به جویدن آنها خواهید داشت.
?وقتی خسته شدید آدامس بجوید.
?پوست اطراف ناخن ها را نجوید. ممکن است خودتان را متقاعد کنید که فقط پوست اطراف ناخن هایتان را می جوید و واقعاً به ناخن آسیب نمی رسانید. این کار نادرست است و ناخن ها را از طریق رطوبت بزاق تضعیف کرده و آنها را مستعد شکستن می کند.
?یکی از ناخن هایتان را انتخاب کنید و آن را به مدت یک هفته نجوید. به تدریج یک به یک ناخن ها را در لیست جویدن ممنوع قرار دهید تا عادت بد خود را ترک کنید.
?اگر عادت جویدن ناخن در شما شدید است ، با روان پزشک در مورد مسئله ی اضطراب و خستگی تان مشورت کنید.

۲. استفاده از آکریلیک ناخن و ژل ناخن را کنار بگذارید.

عجله در برداشتن آکریلیک یا ژل از روی ناخن ها ، ناخن ها را خشک و شکننده می کند و بعید به نظر می رسد که آنها رشد کنند. حتی حذف و برداشتن مناسب آکریلیک و ژل ممکن است به ناخن ها آسیب برساند ، زیرا به بستر ناخن نفوذ کرده اند. هنگامی که بستر ناخن مرطوب است ، حساس تر می شوند.
?اگر تمایل زیادی به انجام ژل ناخن یا آکریلیک ناخن دارید ، به صورت تناوبی آنها را انجام دهید و بینشان یک مرتبه مانیکور قدیمی و سنتی جایگزین کنید.

۳. از کندن لاک لب پر شده روی ناخن اجتناب کنید.

کندن لاک تکه تکه شده و لب پر شده ، لایه های بالایی بستر ناخن را از بین می برد و یک پایه ی ضعیف را برای ناخن ها ایجاد می کند.

۴. استفاده از لاک بیس کت و تاپ کت را فراموش نکنید.

زمانی که عجله دارید یا می خواهید که لاکتان سریع خشک شود ، استفاده از لاک بیس کت و تاپ کت ، کار را آسان می کند. هنگامی که این لاک ها را اعمال نمی کنید ، به ناخن هایتان آسیب می زنید. بیس کت و تاپ کت ، ناخن ها را از رنگ پس دادن و لکه دار شدن محافظت می کنند ؛ به علاوه ، به لاک اصلی کمک می کنند تا به ناخن ها بچسبد ، به طوری که کمتر لب پر و کَنده شود. اگر کمتر لب پر و تراشیده شود ، شما کمتر در معرض کندن لاک تکه تکه شده قرار می گیرید و از آسیب رسیدن به آنها جلوگیری می شود.
?همیشه پد مرطوب لاک پاک کن به همراه داشته باشید تا لاک لب پر شده و کنده شده را سریع پاک کنید. با این ترتیب ، نگرانی در مورد کندن لاک لب پر شده تان نخواهید داشت.

۵. از ناخن ها به عنوان ابزار استفاده نکنید.

کندن بر چسب ها ، خراشیدن چسب ، یا باز کردن یک حلقه کلید ، همه چیزهایی هستند که می توانند به آسانی به ناخن ها آسیب رسانده یا آنها را بشکنند. ممکن است حتی متوجه نشوید که در حال انجام آن کار هستید ، اما اگر می خواهید ناخن های محکمی داشته باشید ، باید حتما دقت داشته باشید.
?بهترین راه برای متوقف کردن این است که سرعت را کم کنید! قیچی یا ابزارهای دیگر را برای کمک به باز کردن ، تراشیدن ، یا کندن هر چیزی که در طول روز نیاز دارید ، در دسترس داشته باشید. از انجام فعالیت هایی که ناخن شما را خم می کند اجتناب کنید. لاک ناخن آشکار و مشخصی بزنید تا باعث شود از جویدن ناخن هایتان اجتناب کنید.

 

اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید