استفاده از روغن نارگیل یک روش طبیعیِ فوق العاده برای رسیدن به مو و پوستی نرم ، درخشان و سالم است. روغن نارگیل طبیعی است و حاوی مواد شیمیایی مضر نیست. کاندیشنرهای قوی ( شامپو نرم کننده و حالت دهنده ) ، کرم های دور چشم ، و لوسیون های خود را کنار بگذارید – چون دیگر به آنها نیازی ندارید! یک شیشه روغن نارگیل خام ، یک مرطوب کننده ی چند منظوره ی عالی برای همه ی اختلالات پوست و مو است. اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه از روغن نارگیل برای مو و پوست خود استفاده کنید ، ادامه ی مطلب را بخوانید.

۱. لباس قدیمی و بی استفاده بپوشید.

روغن نارگیل کمی چکه می کند ، بنابراین تیشرتی قدیمی و بی استفاده بپوشید یا روی شانه های خود حوله ای قرار دهید تا از لکه دار شدن لباس هایتان جلوگیری کند. با اینکه بهتر است حالت دادن و نرم کردن موها را در حمام انجام دهید ، اما اینگونه می توانید کارهای دیگر خود را انجام داده و به موهای خود نیز اجازه دهید که چند ساعتی با روغن نارگیل مرطوب بماند.

۲. یک کاور برای پوشاندن موهای خود انتخاب کنید.

می توانید از کلاه مخصوص رنگ مو ، یک نایلون پلاستیکی بزرگ ، یا یک تی شرت کهنه و قدیمی دیگر برای پوشاندن موها استفاده کنید. چیزی را انتخاب کنید که بتوانید برای چندین ساعت ، یا حتی شب تا صبح ، آن را روی سر خود نگه دارید.

۳. سه الی پنج قاشق غذاخوری روغن نارگیل را داخل کاسه ای بریزید.

مقدار روغن نارگیلی که نیاز دارید بستگی به طول و حجم موهای شما دارد. اگر موهای بلند و پرپشت دارید ، از ۵ قاشق روغن نارگیل استفاده کنید. اگر موهای کوتاه تر و کم پشت دارید ، فقط به ۳ یا ۴ قاشق روغن نارگیل نیاز دارید.
♦از روغن نارگیل خام و جامد استفاده کنید ( نه تصفیه شده یا استخراج شده ). روغن نارگیل تصفیه شده دارای مواد افزودنی ست و طی فرآیندهایی حاصل می شود که این فرآیندها برخی ترکیبات طبیعی را که برای سلامتی مو و پوست لازم است ، حذف می کنند. روغن نارگیل خام ، کاملاً طبیعی و سالم است. روغن نارگیل تصفیه شده معمولاً حاوی مقادیری از حلالِ خطرناکِ هگزان است.
♦حواستان باشد که بیش از حد استفاده نکنید ؛ روی قسمت های میانی و پایین تارهای مو تمرکز کنید. اگر بیش از حد به موها روغن زده شود ، خصوصاً نزدیک ریشه ها و کف سر ، حتی بعد از شسته شدن نیز ممکن است باعث چرب دیده شدن موها شود‌. مو روغن طبیعی مورد نیاز خود را تولید می کند که از کف سر خارج می شود ، نیازی به روغن زدن بیش از حد نیست.

۴. روغن نارگیل را گرم کنید.

از گرم کردن روغن نارگیل داخل مایکروویو خودداری کنید زیرا ممکن است ترکیبات زیست فعال آن را از بین ببرد.
♦می توانید روغن نارگیل را با دستان خود ذوب کنید. هر بار ، یک قاشق غذاخوری روغن را به وسیله ی نگه داشتن بین کف دستان خود و به آرامی مالیدن دست ها به هم ، ذوب کنید. روغن نارگیل با کمی حرارت ذوب می شود.
♦یک ماهیتابه ی کوچک یا یک کاسه را روی اجاق گرم کنید و سپس آن را از روی شعله بردارید و روغن را داخل آن بریزید. اجازه دهید روغن ذوب شده و گرم شود.
♦همچنین می توانید روغن نارگیل را بر روی اجاق گاز گرم کنید. روغن را داخل ماهیتابه ریخته و با شعله ی کم ، حرارت دهید تا ذوب شود.
♦می توانید شیشه ی روغن نارگیل را داخل سینک ، زیر آب گرم بگیرید تا ذوب شود ، و فقط چند ثانیه زمان می برد.

۵. روغن را به موهایتان بمالید.

روغن را در دست خود ریخته و ابتدا به پایین موها بمالید. با انگشتان همه ی موها را به روغن آغشته کرده و ماساژ دهید. از زدن روغن به پوست سر اجتناب کنید. ماساژ موها را ادامه دهید تا کاملاً با روغن نارگیل مرطوب شوند‌.
♦می توانید با یک شانه ی دندانه درشت موها را شانه زده و به این ترتیب همه ی موها را به روغن آغشته کنید‌. شانه را از ریشه ها به سمت نوک موها بکشید.
♦شاید بخواهید که فقط نوک موها را نرم و تقویت کنید. اگر این طور است ، به جای اینکه کل سر را آغشته به روغن کنید ، آن را فقط به نوک موها بزنید و سپس با انگشتان ماساژ دهید.
♦اگر موهای نرم و لطیفی دارید ، روغن را فقط به نوک موها بزنید‌.

۶. موها را جمع کرده و با کلاه مخصوص رنگ بپوشانید‌.

کلاه مخصوص رنگ ، نایلون پلاستیکی و یا تی شرت کهنه و بی استفاده را روی سر خود قرار داده و موها را کاملاً زیر آن بپوشانید‌.
♦می توانید موها را جمع کرده و با استفاده از یک کش موی شُل ، بالای سر خود نگه دارید.
♦از یک حوله برای پاک کردن قطرات روغنی که ممکن است روی صورتتان چکه کند ، استفاده کنید‌.
♦برای موهای نرم و لطیف ، ابتدا موها را بپیچانید و بعد روی سر کُپه کنید تا از رسیدن روغن به ریشه ها جلوگیری شود.

۷. حداقل ۲ ساعت یا شب تا صبح منتظر بمانید.

هر چقدر زمانِ بیشتری ، روغن را روی موهایتان نگه دارید ، موهایتان نرم تر خواهد شد‌. تا زمانی که بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید منتظر بمانید.

۸. کاور روی موها را برداشته و سپس موها را بشوئید.

برای پاک کردن روغنِ روی موها ، از شامپوی بدون سولفات استفاده کنید‌. می توانید دو یا سه بار موها را بشوئید ، تا زمانی که چربی زیادی را روی موها حس نکنید.

۹. اجازه دهید که موهایتان خشک شود.

بهتر است موهایتان به صورت طبیعی خشک شود ، در غیر این صورت می توانید با سشوار موها را خشک کرده و اثرات نرم کنندگی روغن نارگیل را ببینید. بعد از اعمال روغن نارگیل روی موها ، الان باید موها نرم ، درخشان و براق شده باشند!

 

اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید