۱. طبق روال همیشگی که انجام می دهید ، صورتتان را تمیز کنید‌.

چه شستن صورت با آب ، چه لایه برداری آن با یک برس مثل مسواک ، و چه استفاده از روغن پاک سازی صورت ، طبق روال همیشگی انجام دهید. سپس با یک حوله ی نرم ، آهسته خشک کنید ، دقت کنید که پوست را نکِشید — پوست صورت نازک و لطیف است ، و کشش زیاد ممکن است به آن آسیب بزند.

۲. اطراف چشمانتان کمی روغن نارگیل بزنید.

روغن نارگیل یک کرم دور چشم فوق العاده است. این روغن به مرطوب کردن پوست نازک اطراف چشم ، بهبود سیاهی های اطراف چشم و جلوگیری از پیشرفت چین و چروک پوست کمک می کند. با نوک انگشتان خود به صورت ضربه ای به دور چشم روغن بزنید — روغن را نمالید و فقط ضربه های آهسته بزنید — روی مناطقی که چین و چروک دارد تمرکز کنید‌. سپس به آرامی انگشتان خود را در امتداد دور چشم حرکت دهید و روغن را پخش کنید.
♦مقدار روغنی که برای دور هر چشم نیاز دارید ، به اندازه ی یک نخود است. مراقب باشید که بیش از حد نزنید.
♦دقت کنید که روغن به داخل چشمتان نرود. چون روغن به شکل یک لایه ی نازک چشم را می پوشاند ، و بینایی شما برای مدت کمی تار می کند!

۳. به سایر مناطق خشک کمی روغن نارگیل بزنید.

اگر فضای بین دو ابرویتان ، شقیقه هایتان ، آرنجتان و … پوست خشکی دارد ، کمی روغن نارگیل بزنید و با حرکات دایره وارِ انگشتان ، روغن را به آرامی بمالید.

۴. به لب ها روغن نارگیل بمالید.

روغن نارگیل خام و تصفیه نشده ، لب های خشک و ترک خورده را نرم و مرطوب می کند. این روغن خوراکی ست ، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد اتفاقی خوردن آن وجود دارد. در واقع خوردن روغن نارگیل برای سلامت شما عالی ست.

۵. از روغن نارگیل به عنوان کرم صورت استفاده کنید.

اگر پوست خشکی دارید ، می توانید از روغن نارگیل به عنوان کرم صورت استفاده کنید. با این حال ، قبل از آرایش به صورت روغن نزنید زیرا آرایش را تحت تاثیر قرار می دهد. بعد از حمام و یا بعد از شستن صورت ، روغن بزنید. ده دقیقه زمان دهید تا جذب پوست شود و بعد از آن اگر خواستید آرایش کنید. مقدار روغنی که برای پوشاندن همه ی صورت نیاز دارید ، به اندازه ی یک سکه است.
♦بعضی از افراد بعد استفاده از روغن نارگیل در هر قسمت بدن ، دچار حساسیت و التهاب پوستی می شوند. ابتدا برای چند روز ، روغن را روی بخشی از پوست امتحان کنید‌. اگر تاثیر آن را دوست داشتید و نشانه هایی از التهاب دیده نشد ، برای هر قسمت که می خواهید استفاده کنید‌.
♦همچنین می توانید از روغن نارگیل به عنوان روغن پاک کننده ی صورت استفاده کنید. اگر منافذ پوستتان مستعدِ بسته شدن هستند ، احتیاط کنید. اگر نگران این هستید که روغن نارگیل برای پوست شما بیش از حد چرب باشد ، می توانید آن را با روغن کرچک رقیق کنید.

 

 

اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید