۱. بعد از حمام روغن نارگیل را اعمال کنید.

بعد از حمام ، پوست هنوز گرم و انعطاف پذیر است ، به همین دلیل روغن نارگیل بیشتر و آسان تر جذب می شود.

۲. دستان خود را با یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل نرم و پرطراوت کنید.

یک قاشق غذا خوری روغن را روی دستِ ( مثلا ساعد ) خود قرار دهید. از آرنج شروع کنید و روغن را به کل دست بمالید. از دست مخالف برای مالیدن روغن استفاده کنید ، تا زمانی که روغن روی پوست شما ذوب شده باشد. به صورت یکسان و یکدست مالش دهید تا روغن به کل دست به طور مساوی برسد. با دست دیگر نیز همین را تکرار کنید.

۳. پاهای خود را با دو قاشق غذا خوری روغن نارگیل نرم و پر طراوت کنید‌.

دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل را برداشته و روی ران ، زانو ، ساق پا و انگشتان بمالید ، تا زمانی که روغن روی پوست شما ذوب شده باشد. با پای دیگر نیز همین را تکرار کنید.

۴. شکم خود را با یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل نرم کنید.

روغن را روی پشت ، باسن ، شکم ، سینه و هر جای دیگری که می خواهید نرم کنید ، بمالید. می توانید از روغن نارگیل مانند هر لوسیون دیگری استفاده کنید.

۵. اجازه دهید روغن نارگیل جذب شود.

تقریباً ۱۵ دقیقه طول می کشد تا روغن کاملاً جذب پوست شود. حوله به خود بپیچید و از حمام خارج شوید و ۱۵ دقیقه منتظر بمانید. به این ترتیب از روغنی شدن لباس ، رو تختی ، مبل و … جلوگیری می کنید.

۶. وان حمام را از آب پر کرده و در آن خیس بخورید.

یک استکانِ پر روغن نارگیل را داخل آب گرم و تقریباً داغِ وان بریزید و آن را هر جور که می خواهید هم بزنید تا در آب ذوب و پخش شود. سپس در آن خیس بخورید. این کار را مدت چند هفته و فقط یک الی دو بار در هفته انجام دهید ، تا وقتی که متوجه شوید خشکی پوستتان برطرف شده است.

 

اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید