۱. استفاده از بنزوئیل پراکسید

بنزوئیل پراکسید برای از بین بردن باکتری هایی که باعث بروز آکنه می شوند استفاده می شود. بنزوئیل پراکسید در غلظت های مختلف تولید می شود ، اما مطالعات نشان می دهد که بنزوئیل پراکسید با غلظت ۲.۵% به اندازه ی محلول ۵ تا ۱۰ % بنزوئیل پراکسید موثر است و کمتر به پوست آسیب می رساند. علاوه بر این ، بنزوئیل پراکسید به جدا شدن سلول های مرده ی پوست کمک می کند و پوست روشن تر و جوان تر را به جای پوست مرده قرار می دهد.

۲. استفاده از سالیسیلیک اسید

سالیسیلیک اسید نیز مانند بنزوئیل پراکسید باکتری های مسبب بروز آکنه را از بین می برد. همچنین باعث می شود که سلول های پوستی سریعتر ریخته شوند و موجب پیشرفت رشد لایه ی پوستی جدید می شود. قبل از خواب صورت خود را شسته و خشک کنید ، مقدار کمی از سالیسیلیک اسید را روی مناطق آسیب دیده و دارای جوشِ پوست بزنید.

۳. استفاده از روغن درخت چای

با اینکه روغن درخت چای فقط برای درمان آکنه نیست ، اما یک درمان خانگی بسیار موثر است. روغن درخت چای دارای خواص ضد التهابی است که می تواند قرمزی و اندازه ی جوش را به میزان قابل توجهی کم کند. طی مطالعه ای ، ثابت شده است که روغن درخت چای نیز به اندازه ی بنزوئیل پراکسید در کاهش ضایعات التهابی بیماران مبتلا به آکنه ، موثر است.
♦از آنجا که روغن درخت چای بسیار قوی است ، ابتدا آن را با کمی آب رقیق کنید و سپس با گوش پاک کن یا وسیله ی مشابه دیگر ، به پوست خود بزنید. روغن بیش از حد ممکن است پوست را تحریک و ملتهب کند.

۴. اگر مشکل جوش هایتان جدی است ، به پزشک مراجعه کنید

یک متخصص پوست برای تشخیص و درمان اختلالات پوستی آموزش دیده است. پزشک ممکن است یک نسخه شامل کلیندامایسین فسفات یا بنزوئیل پراکسید را تجویز کند ، که هر دو از محصولات داروییِ ضد آکنه بسیار پرطرفدار هستند. داروهایی که با نسخه تجویز می شوند ، اغلب قوی تر از داروهایی هستند که شما می توانید بدون نسخه از داروخانه خریداری کنید‌.

۵. استفاده از عسل مانوکا

عسل مانوکا یکی دیگر از درمان های طبیعی است که بیشتر افراد آن را برای آکنه بسیار موثر می دانند ، و نیز اینکه در مقایسه با بسیاری از سایر درمان های آکنه ، روی پوست بسیار لطیف و ملایم است. عسل مانوکا دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی قوی است ، به کاهش و پیشگیری از ایجاد اسکار ( جای زخم و جای جوش ) کمک می کند ، و همچنین پوست را تسکین می دهد و هیدراته می کند. می توانید به عنوان شوینده ی صورت ( اگر آرایش دارید ، ابتدا آن را با یک پاک کننده ی مناسب یا صابون مخصوص آکنه بشوئید ) ، به عنوان ماسک صورت ، و یا به عنوان یک درمان موضعی ، از آن استفاده کنید.

 

اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید