۱. به ناخن های خود شکل داده و از آنها مراقبت کنید.

برای رسیدن به ناخن های بلند و محکم ، باید از یک پایه ی ناخن مناسب شروع کنید. این بدین معنی است که برای شروع ، نیاز به ناخن های تمیز و سالم دارید. ناخن ها را سوهان بکشید و پوسته ها و پوشش شاخی اطراف آنها را با ابزار مانیکور برطرف کنید.
?به درستی سوهان بکشید. از لبه ی خارجی ناخن شروع کنید و سوهان را به سمت مرکز برگردانید. عقب و جلو رفتن سوهان در یک حرکت تکراری ، ناخن ها را تضعیف می کند.
?شکل مناسب برای رشد و بلند کردن ناخن ها را انتخاب کنید. شکل گرد آسان تر است. اگر ناخن ها را به شکل مربع سوهان می کشید ، احتمال اینکه از آن به عنوان یک ابزار استفاده کنید بیشتر است.

۲. از کوتیکول ناخن ها به درستی مراقبت کنید.

ناخن های خود را به مدت ۵ دقیقه در آب گرم خیس کنید تا کوتیکول های آنها نرم شود. به ناخن ها محلول کوتیکول ریموور بزنید و با استفاده از پوشر کوتیکول پوسته های مرده ی اطراف ناخن ها را عقب زده و رفع کنید. محلول و پوسته های اضافی را بشوئید. این کار را ۴ بار در هفته انجام دهید.
?برای افزایش سلامت کوتیکول ها ، بعد از استفاده از پوشر ، به رو و اطراف کوتیکول ها اسید هیالورونیک بزنید.
?کوتیکول ها را مرطوب نگه دارید. استفاده از مرطوب کننده در اطراف کوتیکول ها ، از ریش ریش شدن پوست اطراف ناخن و شکستن ناخن ها جلوگیری می کند.

۳. درمان های تقویتی را به کار ببرید.

چندین درمان تقویتی وجود دارد. بعد از اینکه یک بیس و پایه ی مناسب برای ناخن هایتان ایجاد کرده و به درستی فولیکول ها را تقویت کردید ، درمانی را که مناسب بودجه و برنامه ی شما باشد اعمال کنید.
?سِرُم های تقویتی ناخن گران هستند اما اغلب سریعترین و بهترین نتایج را در تقویت ناخن ها به دنبال دارند.
?کرم های تقویتی برای استفاده ی روزانه مناسب هستند. این راه حل تقویتی پروتئینی قوی را می توانید در قالب یک کرم خریداری کنید و صبح ها و شب ها قبل از خواب به ناخن ها بزنید.
?لاک تقویتی می تواند از ورقه ورقه شدن ناخن ها جلوگیری کند. استفاده از این روش بسیار مقرون به صرفه و آسان است.

 

اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید