آیا می خواهید بدون پرداخت هزینه برای محصولات گران صورت ، پوستی سالم و درخشان داشته باشید؟ خبر خوب! شما می توانید یک ماسک صورت فوق العاده را با استفاده از موادی که احتمالاً در یخچال خود داشته باشید بسازید. ماسک سفیده ی تخم مرغ ، لیمو و عسل به کاهش جوش سر سیاه و آکنه کمک می کند.
برای یادگیری نحوه ی ساخت این ماسک ، این مطلب را دنبال کنید!

مواد لازم برای یک ماسک تخم مرغ ساده :

? یک عدد سفیده تخم مرغ
? ۲ قاشق چای خوری آب لیمو
? نصف قاشق غذاخوری عسل

۱. سفیده و زرده ی تخم مرغ را از هم جدا کنید.

تخم مرغ را روی یک کاسه بشکنید و زرده را از یک پوسته به پوسته ی دیگر منتقل کنید. با هر بار جابجایی زرده درون پوسته ها ، کمی سفیده به درون کاسه می ریزد. این کار را تا زمانی که تمام سفیده به درون کاسه بریزد ادامه دهید. سفیده ی تخم مرغ نه تنها به تغذیه ی پوست کمک می کند ، بلکه به بسته شدن منافذ پوست نیز کمک می کند. زرده ی تخم مرغ را دور بریزید یا اینکه آن را برای یک ماسک دیگر نگه دارید.
?می توانید از زرده ی تخم مرغ برای ایجاد یک ماسک صورتِ تغذیه ای استفاده کنید. برای یادگیری ساخت این ماسک ، به مقاله ی ماسک تخم مرغ تغذیه کننده مراجعه کنید.

۲. آب لیمو را به سفیده ی تخم مرغ اضافه کنید.

شما به ۲ قاشق چای خوری آب لیمو نیاز دارید. آب لیمو به عنوان یک قابضِ پوستِ طبیعی (منظور بستن منافذ باز پوست است) عمل می کند و به از بین بردن باکتری های مولد آکنه و جوش های سر سیاه کمک می کند. حتی می تواند به روشن شدن پوست نیز کمک کند.

۳. سفیده ی تخم مرغ و آب لیمو را مخلوط کنید.

با استفاده از یک چنگال ، به سرعت این دو ماده را هم بزنید تا زمانی که سفیده ی تخم مرغ کف کند.

۴. عسل را به سفیده ی تخم مرغ و آب لیمو اضافه کنید ، مخلوط را دوباره هم بزنید.

شما به نصف قاشق غذاخوری عسل نیاز دارید. مخلوط حاصل باید نیمه شفاف و شُل باشد. عسل ضد باکتری ست و به عنوان یک ضد عفونی کننده ی طبیعی عمل می کند. همچنین یک مرطوب کننده است و به بازسازی پوست کمک می کند.

۵. صورت خود را با آب گرم شسته و آن را برای قرارگیری ماسک آماده کنید.

این کار منافذ پوست را باز می کند ، که کارآیی ماسک را بهبود خواهد بخشید. از آن جایی که این ماسک زمینه ی کثیف کاری دارد ، بهتر است ابتدا موهایتان را دم اسبی ببندید ، ببافید و یا عقب برده و سنجاق بزنید. این کار از چسبیدن ماسک به موها جلوگیری می کند.
?برای جلوگیری از کثیف شدن لباس خود ، یک حوله را روی سینه و شانه های خود قرار دهید.

۶. ماسک را به صورت خود بزنید.

برای این کار می توانید از انگشتان ، یک تکه پنبه یا حتی یک تکه پارچه استفاده کنید. از زدن ماسک به اطراف بینی ، دهان و چشم های خود اجتناب کنید.

۷. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه منتظر بمانید.

این ماسک شُل است و ممکن است از روی صورت چکه کند. برای جلوگیری از چکیدن و از دست رفتن بیش از حد ، دراز بکشید یا روی یک صندلی آرام بنشینید و سرتان را به سمت عقب خم کنید.
?همچنین می توانید از این ماسک در حمام استفاده کنید ، در حالی که داخل وان دراز کشیده و بدنتان را ریلکس می کنید.

۸. ماسک را شسته و صورت خود را خشک کنید.

از آب ولرم استفاده کنید و آن را روی صورت بپاشید. ماسک را به آرامی شستشو دهید و از ساییدن و مالش سخت صورت اجتناب کنید. از یک حوله ی نرم و تمیز استفاده کنید و صورت را به آرامی خشک کنید.

۹. می توانید از برخی مرطوب کننده ها نیز استفاده کنید.

آب لیمو در این ماسک ممکن است باعث کمی خشک شدن پوست شود. اگر احساس کردید که پوستتان کمی خشک است ، مرطوب کننده ای مناسب را به صورتتان بزنید.

اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید