آیا می خواهید بدون پرداخت هزینه برای محصولات گران صورت ، پوستی سالم و درخشان داشته باشید؟ خبر خوب! شما می توانید یک ماسک صورت فوق العاده را با استفاده از موادی که احتمالاً در یخچال خود داشته باشید بسازید. ماسک زرده ی تخم مرغ ، روغن زیتون و موز به مرطوب کردن و تغذیه ی پوست کمک می کند.
برای یادگیری نحوه ی ساخت این ماسک ، این مطلب را دنبال کنید!

مواد لازم برای یک ماسک تغذیه کننده :

? یک عدد زرده تخم مرغ
? یک عدد موز ، پوره شده
? ۲ قاشق چای خوری روغن زیتون یا روغن نارگیل

۱. تخم مرغ را شکسته و زرده ی آن را جدا کنید.

تخم مرغ را روی یک کاسه بشکنید و زرده را بین دو پوسته جابجا کنید. در هر بار جابجایی زرده بین پوسته ها ، مقدار کمی سفیده ی تخم مرغ باید به داخل کاسه بریزد. این کار را تا جایی ادامه دهید که همه ی سفیده به داخل کاسه بریزد. زرده ی تخم مرغ را نگه دارید و سفیده را دور بریزید (یا آن را برای ماسک تخم مرغ ساده نگه دارید). زرده ی تخم مرغ نه تنها به تغذیه و رطوبت رسانی پوست کمک می کند ، بلکه می تواند به کم رنگ شدن لکه های پوستی نیز کمک کند.
?می توانید از سفیده ی تخم مرغ برای ساخت ماسک صورت ساده استفاده کنید. برای یادگیری نحوه ی ساخت آن ، به مقاله ی ماسک تخم مرغ ساده مراجعه کنید.

۲. موز پوره شده را به زرده ی تخم مرغ اضافه کنید.

پوست موز را جدا کنید و موز را با یک چاقو به قطعات کوچکتر برش دهید. از یک چنگال برای له کردن و خمیری کردن آن استفاده کنید. موز به تغذیه ی پوست صورت کمک خواهد کرد.

۳. روغن زیتون یا روغن نارگیل را اضافه کنید.

شما به ۲ قاشق چای خوری روغن زیتون نیاز دارید. روغن زیتون پوست صورت را مرطوب کرده و به آن لطافت و نرمی می بخشد. اگر روغن زیتون ندارید ، می توانید از روغن نارگیل استفاده کنید که بسیار نیز مرطوب کننده است. مواد را با هم مخلوط کنید.

۴. قبل از استفاده از ماسک ، صورت خود را شسته و موها را عقب بزنید.

از آب گرم برای باز کردن منافذ پوست استفاده کنید. اگر آرایش دارید ، لازم است که آن را با استفاده از پاک کننده ی آرایشی ، پاک کنید. از آن جایی که این ماسک کمی کثیف کاری به همراه دارد ، بهتر است که موها را عقب برده و سنجاق بزنید. برای جلوگیری از کثیف شدن لباستان نیز ، یک حوله را روی سینه و شانه های خود قرار دهید.

۵. ماسک را به صورت بزنید.

می توانید از انگشتان ، یک تکه گلوله ی پنبه ای یا حتی یک تکه پارچه استفاده کنید. از زدن ماسک به اطراف بینی ، دهان و چشم ها اجتناب کنید.

۶. ۱۵ دقیقه منتظر بمانید.

برای جلوگیری از چکیدن ماسک از صورت ، دراز بکشید و یا در صندلی راحتی نشسته و سر خود را به سمت عقب خم کنید. همچنین می توانید این ماسک را در حمام و در حالی که داخل وان دراز کشیده و ریلکس می کنید نیز استفاده کنید.

۷. ماسک را شسته و صورت را خشک کنید.

از آب ولرم برای شستن صورت استفاده کنید. سعی کنید که پوست را سایش و مالش سخت ندهید. با یک حوله ی نرم و تمیز ، صورت را به آرامی خشک کنید.

اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید