فرو رفتن ناخن به درون گوشت پا دردناک و ناخوشایند است. اینجا روشی را ارائه می دهیم که به انگشت پا اجازه می دهد تا رشد ناخن به درون گوشت را متوقف کند ، همراه با چند راهنمایی کلی.
با این روش ها ، حتی ممکن است دیگر برای خارج کردن ناخن از گوشت انگشت پا ، نیاز به جراحی نداشته باشید‌.

۱. پاهای خود را در تشتی حاوی مخلوط آب گرم ( یا آب با دمای بالاتر تا حدی که بتوانید پاهایتان را در آن قرار دهید ) و نمک فرنگی اصل قرار دهید.

این کار را به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه و حداقل دو بار در روز انجام دهید. هدف از این کار دو چیز است : نرم کردن ناخن انگشت پا و جلوگیری از ایجاد عفونت در محل فرورفتگی ناخن به درون گوشت.

۲. ابزار و وسیله های مورد نیاز را آماده کنید.

یک پد پنبه ای یا گلوله ی پنبه ای و یک موچین یا وسیله ای مشابه که ظریف و دقیق باشد ( مانند گوشت گیر یا نیپر که جزء ابزار مانیکور و پدیکور است ) آماده کنید.

۳. ناخن پا را کوتاه کنید ، در اطراف قسمتی که ناخن به درون گوشت فرو رفته ، دقت بیشتری داشته باشید.

ناخن پا باید کاملا در یک خط صاف و مستقیم کوتاه شود بدون ایجاد لبه های تیز. ناخن هایی که به صورت گرد کوتاه می شوند ، به عنوان یک عامل افزایش دهنده ی احتمال رشد ناخن درون پوست ، باعث ایجاد ناخن های ناخوشایند می شوند.

۴. انگشت پا را کمی بالا بگیرید.

یک تکه پنبه ی کوچک را بین ناخن پا و گوشتی که ناخن باید از آن خارج شود قرار دهید.
♦از پد پنبه ای یا گلوله های پنبه ای که آماده کرده اید ، با موچین یک تکه ( یک گلوله ) بردارید.
♦گوشه ی گلوله ی پنبه ای را که با موچین برداشته اید ، توسط ناخنی که به درون گوشت رشد کرده ، نگه دارید. ( یعنی پنبه را به ناخن گیر دهید )
♦با یک ابزار دقیق و ظریف پنبه ی زیر ناخن را به سمت گوشه ی ناخن هل دهید. خیلی محکم فشار ندهید ، ممکن است ناخواسته به خودتان آسیب بزنید! تکه ی پنبه باید به شکل گلوله ی کوچک در زیر گوشه ی ناخن پا باشد. لازم نیست زیاد بزرگ باشد که از بالای ناخن بیرون بزند ، اما دقت کنید که زیاد هم کوچک نباشد. اگر محکم اما آهسته کم کم پنبه را زیر ناخن هل دهید تا جایی که احساس راحتی کنید و درد نداشته باشید ، مقدار مناسب پنبه را برای انجام این کار بدست آورده اید‌.
♦برای هر بار انجام این کار از پنبه ی جدید و تمیز استفاده کنید تا خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهید‌.

۵. عفونت را متوقف کنید.

پماد ضد عفونی کننده را به محل مربوطه بزنید و آن را بانداژ ( پانسمان ) کنید‌. پماد نئوسپورین برای این کار بسیار خوب عمل می کند.

۶. اجازه دهید انگشتتان کمی هوا بکشد!

وقتی در خانه هستید جوراب یا کفش نپوشید.

۷. بررسی کنید.

اگر پنبه را در جای صحیح خود قرار دهید و انگشتتان را خوب درمان کنید ، ناخن فرو رفته درون گوشت ، طی چند هفته به بیرون رشد خواهد کرد.
♦پنبه را هر روز تعویض کنید تا انگشتتان را دچار عفونت نکنید. اگر انگشتتان درد می کند ، پنبه را یک روز در میان عوض کنید ، ولی هر روز بررسی کنید که عفونت نکرده باشد‌.

اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید