۱. از شامپو زدن روزانه ی موها اجتناب کنید.

مگر اینکه موهایتان واقعاً چرب باشد ، شامپو زدن روزانه باعث خشکی و آسیب دیدگی موها می شود. شامپو زدنِ یک روز در میانِ موها ، به روغن های طبیعی سر اجازه می دهد که موها را نرم کنند.
?می توانید از محلول های مخصوص پوست کف سر برای تمیز نگه داشتن فولیکول های مو استفاده کنید. این محلول موها را نیز سالم نگه می دارد.

۲. از کاندیشنر ( نرم کننده ) استفاده کنید.

زمانی که موها را شامپو می زنید ، از کاندیشنر نیز استفاده کنید. کاندیشنر کمک می کند تا روغن هایی که موها در طول شامپو زدن از دست داده اند ، جایگزین و جبران شوند. قبل از زدن کاندیشنر ، مطمئن شوید که شامپو را از موهایتان کامل شسته اید.

۳. موها را با آب سرد بشوئید.

بعد از اینکه شامپو و کاندیشنر را از روی موها شستید ، مختصری موهای تمیزتان را زیر آب سرد شست و شو دهید. آب سرد فولیکول موها را سفت و محکم می کند. و این باعث می شود تعداد تارهای مویی که بعد از حمام می ریزد ، کاهش یابد.

۴. حرارت دادن و رنگ کردن موها را به حداقل برسانید.

استفاده از حرارت و یا رنگ مو با گذشت زمان به موها آسیب می زند. اگر ممکن است اجازه دهید موها به طور طبیعی خشک شوند و از این طریق میزان گرمایی که به موهایتان داده می شود را کاهش دهید. به جای بیگودی حرارتی ، از بیگودی اسفنجی یا غلطکی استفاده کنید. مدت زمان بین رنگ کردن مو و استفاده از شامپوی تثبیت کننده ی رنگ مو را افزایش دهید تا آسیب های ناشی از رنگ کردن موها را به حداقل برسانید.

۵. موها را با دقت شانه بزنید.

از یک شانه ی دندانه درشت استفاده کنید تا موها را به آرامی از هم جدا کنید. موها را از نوک و پایین آنها شانه زده و به بالا و کف سر برسید. با شدت و محکم شانه کردن موها باعث ریزش آنها می شود.

۶. موهای خود را به درستی دم اسبی ببندید.

سفت و محکم دم اسبی بستن موها در بالای سر ، باعث شکستگی و شکنندگی موها می شود. در عوض ، باید موها را پایین آورده و شُل و آزاد دم اسبی بست. از کش موهای پلاستیکی استفاده نکنید. محل دم اسبی موها را تغییر دهید تا موهایتان به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در یک حالت شکننده نشوند.

۷. کف سر خود را ماساژ دهید.

انجام ماساژ روزانه ی پوست کف سر می تواند به تحریک جریان خون فولیکول های مو کمک کرده و رشد موها را افزایش دهد. ماساژ روزانه ی پوست کف سر را در برنامه ی مراقبت از موهای خود داشته باشید.

اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید