صبر بی نهایت برای رشد کردن موها ، می تواند نا امید کننده باشد. اینترنت پر از پیشنهاداتی برای سرعت بخشیدن به رشد موها است ، اما ما فکر می کنیم که ساده ترین مرحله برای شروع ، رژیم و برنامه ی غذایی شماست – اعمال کمی تغییرات ساده می تواند یک تفاوت واقعی ایجاد کند. همچنان که شما بخش تغذیه را تحت کنترل دارید ، ما بهترین و موثر ترین تغییرات در شیوه ی زندگی و نکات مراقبت از مو را نیز ارائه می دهیم.

۱. پروتئین را در رژیم روزانه ی خود قرار دهید.

موها و ناخن های شما عمدتاً از یک پروتئین به نام کراتین تشکیل شده است.
رشد مو سه مرحله دارد :
آناژن ( زمانی که مو در حال رشد است ) ، کاتاژن ( زمانی که رشد مو شروع به متوقف شدن می کند ) ، و تلوژن ( زمانی که رشد موها متوقف شده است / یا موها می ریزند ). موهای فاقد پروتئین کافی ، سریعتر از موهای غنی از پروتئین وارد مرحله ی استراحت و توقف رشد می شوند.
?مرغ ، تخم مرغ و ماست یونانی منبع خوبی از پروتئین هستند.
?نیازهای پروتئینی شما می تواند بر اساس وزن و سبک زندگی تان متفاوت باشد. اکثر افراد بین ۴۵ تا ۵۵ گرم پروتئین در روز نیاز دارند.

۲. مصرف آهن و روی را افزایش دهید.

مواد معدنی مانند آهن و روی برای تولید پروتئین هایی که مو را تشکیل می دهند بسیار مهم هستند. کمبود آهن یکی از علل ریزش مو است.
?شما می توانید آهن و روی را به طور طبیعی از غذاهایی مانند اسفناج ، لوبیا و غذاهای دریایی دریافت کنید.
?مقدار آهن و روی مورد نیاز مصرف روزانه ، بستگی به سن ، روابط جنسی و شیوه ی زندگی شما دارد. قبل از اعمال تغییرات در میزان مصرف مواد معدنی روزانه تان ، با پزشک خود مشورت کنید.

۳. غذاهای غنی از ویتامین بخورید.

ویتامین D برای رشد مو بسیار مهم است. ویتامین C نیز برای جذب آهن اهمیت دارد. ویتامین C در مرکبات ، مانند پرتقال ، گریپ فروت و لیمو فراوان است. شما می توانید ویتامین D را از نور خورشید و منابع غذایی مانند شیر غنی شده و آب پرتقال غنی شده دریافت کنید.
?قبل از اعمال تغییرات در مصرف روزانه ی ویتامین ، با پزشک خود مشورت کنید.

۴. مصرف بیوتین و دیگر ویتامین های گروه B را افزایش دهید.

بیوتین و دیگر ویتامین های B می تواند به ترویج موهای سالم کمک کند ، بنابراین حتماً آنها را در رژیم غذایی خود قرار دهید. مطمئن باشید که با گرفتن یک مولتی ویتامین روزانه ، به اندازه کافی از این ویتامین ها دریافت می کنید. همچنین می توانید غذاهای غنی از این ویتامین ها را بخورید.
?تخم مرغ ، پنیر ، قارچ ، بادام و گل کلم همه منابع خوب بیوتین هستند.
?ویتامین B در ماهی ، گوشت ، تخم مرغ ، لبنیات ، سبزیجات برگی ، نخود فرنگی و لوبیا وجود دارد. همچنین ، در جست و جوی غذاهایی که با ویتامین های B غنی شده اند ، مانند غلات و نان ها باشید.

۵. بر مصرف چربی های خوب و سالم تمرکز کنید.

اسیدهای چرب امگا ۳ برای رشد موها مورد نیاز هستند. همچنین موها را براق و سالم نگه می دارند. بدن به طور طبیعی این چربی را تولید نمی کند.
?می توانید اسیدهای چرب امگا ۳ را از ماهی دریافت کنید. انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که هر فرد بزرگسال در هفته دو وعده ماهی بخورد تا مقدار کافی اسیدهای چرب امگا ۳ را دریافت کند.
?اگر فردی گیاهخوار هستید ، حتما مکمل DHA ( یکی از اسیدهای چرب امگا ۳ ) مصرف کنید.

اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید