دانستن چگونگی انجام آرایش چشم برای همه ی دوستداران آرایش مهم است. این آموزش گام به گام به شما نحوه ی انجام یک آرایش طبیعی و روزمره را یاد می دهد.

آیا شما یک مبتدی در آرایش هستید؟
اگر پاسختان مثبت است ، اصلا جای خجالت نیست! ما همه ی این ها را از طریق مراحل غیر ماهرانه ی مبتدیِ آموزش آرایش یاد گرفته ایم ؛
چگونه! با دانستن اینکه چه قلم مویی استفاده کنیم ،خط چین پلک کجاست یا چگونه به طور صحیح فونداسیون را روی پوست ، یکنواخت بلندینگ کنیم ( پخش و فیت کنیم ) .
این آموزش آرایش به هر مبتدی کمک خواهد کرد که نحوه انجام آرایش چشم صحیح و کامل را بیاموزد.

مرحله ۱ : همیشه با یک پرایمرِ چشم آغاز کنید

پرایمر چشم کمک می کند تا یک سطح صاف برای آرایش چشم ایجاد شود. وقتی پرایمر خشک شد ، می توانید سایه چشمِ پایه را به کار ببرید که باعث می شود سایه ی اصلی بهتر روی پلک بنشیند. اگر سایه چشمِ پایه نداشتید ، از کانسیلر یا فونداسیون استفاده کنید.

em1

مرحله ۲ : با چهار سایه چشمِ پایه ( رنگ خنثی ) شروع کنید

برای مبتدی ها ، لازم است که با ۴ رنگ سایه ی پایه شروع کنند.
یک هایلایتر که سایه ای روشن تر از تُن رنگ پوست شماست ، یک سایه ی ماتِ تُن معمولی ، یک سایه برای کانتورینگ که ۲ تا ۳ درجه تیره تر از پوست است و یک سایه ی ماتِ مشکی !
اگر کرم پودرِ هایلایتر دارید ، از آن نیز می توانید استفاده کنید.

em2

مرحله ۳ : براش ( قلم مو ) های مخصوص آرایش چشم را تهیه کنید

شما یک براشِ تختِ کوچک برای سایه زدن ، یک براشِ کوچک و یک براشِ متوسطِ بلندینگ ( پخش کردن و فیت کردن ) و یک براش با موهای کوتاه برای محو کردن و اصلاح خطوط ( smudger )

em6

مرحله ۴

براشِ تخت را به سایه ی هایلایتر بزنید و آن را از گوشه ی داخلی چشم تا نیمه ی چشم به کار ببرید. جایی که بیشترِ سایه باید باشد ، گوشه ی داخلی است و شما به راحتی می توانید آن را به طرف خارج بلندینگ کنید.
قبل از استفاده از براش ، به آن ضربه بزنید تا سایه ی اضافی آن بریزد.

em11

مرحله ۵

اینجا یک ترفند شسته و رفته است که می توانید آن را امتحان کنید : نوک قلم مو را در آب فرو ببرید تا آن را مرطوب کنید ( برای برداشتن سایه ی بیشتر ) و سپس آن را بر روی سایه ی هایلایتر بکشید و دوباره در گوشه ی داخلی ترِ چشم ها (منطقه ی مجرای اشکِ چشم ) اعمال کنید.

em12

همچنین از همین رنگ استفاده کنید و قوس ابروهای خود را هایلایت و برجسته کنید.

em13

مرحله ۶

اکنون نوبت سایه ی تُن معمولی ست. از براشِ بلندینگ برای زدن سایه در بالای خط چینِ پلک استفاده کنید. از گوشه ی بیرونی ( دنباله ی ابرو ) به سمت بالای گوشه ی داخلی چشم بلندینگ کنید‌.

em14

چگونه بفهمیم که سایه را به بیرون چشم نزده ایم؟ براشِ خود را به صورتِ مورّب از لبه ی بینی تا گوشه ی خارجی چشم بگیرید. هر چیزی که خارج از این خط فرضی باشد باید پاک شود.

em15

مرحله ۷ : کانتورینگ چشم ها

با سایه ی کانتورینگ ، روی خطِ چین پلک از بیرون چشم به سمت داخل ( تا نیمه ی چشم ) بلندینگ کنید. دقت کنید که بیش از حد کانتورینگ نکنید ، چون سایه تُن معمولی باید بالاتر از سایه کانتورینگ قرار بگیرد و محو نشود.

em16به منظور کانتورینگ ، با یک سایه ی قهوه ای تیره ، به چشم ها عمق دهید.

مرحله ۸

آرایش پلک چشم شما انجام شد ، بنابراین حالا می توانید به قسمت پایین چشم بروید. سایه ی تُن معمولی و سایه ی کانتورینگ را روی براش با هم میکس کنید و از زیر خط مژه ی پایین چشم ، از گوشه ی بیرونی شروع کنید به سایه زدن تا به هایلایت گوشه ی داخلی چشم برسید.

em17-1

مرحله ۹

برای تکمیل کار سایه زدن ، سایه ی مشکی مات را روی گوشه ی بیرونی بالای چشم و نزدیک به خط رشدِ مژه ها بزنید.
این کار ، آرایش چشمتان را دراماتیک و جذاب خواهد کرد.

em18

مرحله ۱۰

البته ، به نظر نمی رسد که بدون مژه های فر ، آرایشتان زیبا به نظر برسد.
پس مژه ها را با فرمژه ، فر کنید.

em19

سپس ریمل بزنید …

em20از یک ریمل گارد برای جلوگیری از زده شدن ریمل به قسمت زیر چشم استفاده کنید.

خط چشم …

em21با خط چشم مایع ، روی چشم خط باریکی بکشید و زیبایی چشم ها را تکمیل کنید.

و در پایان از مژه مصنوعی استفاده کنید و آرایشتان را زیباتر کنید.

em22

پایان…

em23

همان طور که می بینید ، یادگیری نحوه ی انجام آرایش چشم بسیار ساده است. با کمی تمرین می توانید در این کار استاد شوید! یک بار که انجام دهید ، رنگ ها را بلندینگ کنید و چهره ای جدید خلق کنید ، متوجه می شوید که این کار به سادگی آب خوردن است و به همان اندازه لذت بخش!

اشتراک گذاری در موبایل‌:
اشتراک گذاری :

نظر خود را بیان کنید